![]() ![]() ![]() |
Vytvoření datové věty Datová věta se vytváří v administraci KEVISu (tlačítko
Při přidávání vazeb do datové věty je k dispozici checkbox „jako číselník“. V případě nezaškrtnutí se bude vazba chovat jako regulérní záznam (např. vazba ze zaměstnavatele k zaměstnanci, záznam se celý vyplňuje), zatímco při zaškrtnutí to bude vazba jakoby číselníkového typu (např. vazba do seznamu přidělených aut, ve formuláři se vazba bude jen vybírat z existujících). Toto je nutné nastavit podle formuláře.
Pokud na základě datové věty úspěšně vytvoříte formulář, můžete přes nej začít posílat do KEVISu data. Stačí znát URL integračního skriptu KEVISu (http://adresa-vaseho-kevisu/data.php?action=602&akce=write), KEVIS se zeptá na uživatelské jméno a heslo a pak vypíše logy o přidání či nepřidání záznamu.
Můžete umožnit editaci. To provedete tak, že v administraci ve vlastnostech evidence přiložíte k evidenci editační formulář. Takový formulář se od toho na přidávání záznamů může lišit – editace už pravděpodobně nebude umožňovat přidávání nových vazebních záznamů, ale jen modifikovat vazby na stávající záznamy. Toto je nutný kompromis pro takovou obecnou integraci. Pro většinu možných použití by to ovšem nemělo nijak vadit. Možná se ptáte, proč se editační formulář přiřazuje k evidenci a nikoliv tabulce. To je proto, že v datově větě je taktéž dáno, která tabulka je hlavní a která je návazná (jinak by KEVIS nebyl schopen příchozí data korektně rozparsovat a zpracovat). Proto editační formulář stačí takto nastavit k evidenci a KEVIS sám podle uložené datové věty pozná, ke které tabulce data patří. V příslušné tabulce se pak vedle tlačítka Přístupová práva Práva na zápis dat se řeší stejně jako v KEVISu, nicméně bylo nutné zavést mírnější politiku, co se týče práv na čtení – jak číselníky, tak údaje z návazných tabulek musí být Filleru k dispozici, aby je mohl načíst a nabídnout uživateli (ještě před vlastním odesláním a tudíž zalogováním). U číselníků se to děje automaticky, u tabulek je nutné nastavit příslušná benevolentní práva v KEVISu.
V současné době víme o jedné chybě v 602 Filleru, která dle slov tvůrců měla být opravena v další verzi (nemáme ovšem zpětnou vazbu, zda se tak stalo). Pokud přidáte záznam s novými vazbami a pak ho budete editovat, pak editační formulář sice nové vazební záznamy načte, ale ve vazebním číselníku místo textu zobrazí ID. Nijak to neovlivňuje funkčnost integrace (v XML datech se pak stejně předává ID), jen to ve formuláři vypadá divně.
Druhým mírným problémem, na který můžete někdy narazit, je to, že Filler u číselníkových opakovacích sekcí (vazeb) umožnuje jen 1-N záznamů; tzn. není možné opakovací sekci úplně vymazat. Tohle se týká jen editace - při přidávání pochopitelně je možné nechat všechna textová pole prázdná a vazba se nepřidá.
V KEVIS je nyní možné i odesílat celý formulář (tzn. místo XML dat se pošle celý formulář, třeba i s elektronickým podpisem). Za tímto účelem není třeba nic dalšího v KEVISu nastavovat. To, že se místo XML dat pošle celý vyplněný formulář, se nastavuje v Designeru. |